FAQ
Co warto wiedzieć o realizacji testu – pytania techniczne
Jeśli przerwę wypełnienie testu, czy mogę do niego wrócić? Niestety nie. Test powinien zostać wykonany za jednym razem. Zajmuje to ok. 20 minut. Warto zapewnić sobie komfortowe warunki na czas jego wypełniania. Jeśli przerwiesz test i nie możesz do niego wrócić napisz do nas na adres hello@design-mindset-detector.com.
Gdzie znajdę raport po wypełnieniu testu i jak długo będę na niego czekać? Raport zostanie przesłany e-mailem w ciągu 1 godziny po wypełnieniu testu. W przypadku wyboru opcji z sesją mentoringową, raport przekaże ekspertka po spotkaniu.
Czy mogę dostać fakturę za zakup? Tak. Dane do faktury można podać podczas składania zamówienia. Mail z fakturą zostanie przesłany bezpośrednio po dokonaniu zakupu.
W jakich godzinach obsługa sklepu jest dostępna? Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do czwartku w godzinach 09:00 – 14:00. Jeśli piszesz lub dzwonisz poza naszymi godzinami pracy, skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.
Czy mogę zwrócić zakupiony test? Tak. Masz 14 dni na zwrot, o ile nie skorzystałeś_aś z linku. Aby dokonać zwrotu napisz do nas na adres hello@design-mindset-detector.com. Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie.
Chcę zamówić więcej niż 1 test. Jak mogę to zrobić? Tak. W tym celu napisz do nas na adres hello@design-mindset-detector.com lub zadzwoń po numer telefonu +48 576 203 011. Jeśli piszesz lub dzwonisz poza naszymi godzinami pracy, skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.
Czy mogę kupić test dla kogoś innego? Tak. Podczas składania zamówienia spytamy o imię, nazwisko oraz adres e-mail osoby, która ma wziąć udział w badaniu. Na ten adres zostanie wysłany indywidualny link do testu oraz raport.
Jak przygotować się na spotkanie z ekspertką? Spotkanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Zadbaj o komfort rozmowy on-line, tj. przygotuj przestrzeń, w której możesz bez skrępowania rozmawiać, sprawdź sprzęt oraz łącze internetowe. Nasze ekspertki łączą się z kamerą.
Co warto wiedzieć o realizacji testu – pytania merytoryczne
Co to jest Design Mindset? Design Mindset to zbiór predyspozycji do konkretnych sposobów myślenia i działania typowych dla projektantek i projektantów, który pozwala na kreatywne rozwiązywanie problemów i tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Institute for the Future, Design Mindset jest kluczowym elementem pracy przyszłości. Design Mindset można rozwijać. Wiedza na temat jego składników pozwala skupić się na konkretnych sytuacjach i wprowadzać zmiany w codziennej pracy. Rozwój predyspozycji jest również możliwy poprzez uczestnictwo w rekomendowanych szkoleniach i warsztatach.
Co to jest Design Thinking? Design Thinking to kreatywne podejście do rozwiązywania problemów, które skupia się na zrozumieniu potrzeb użytkowników i opracowywaniu rozwiązań dostosowanych do tych potrzeb. Proces ten łączy empatię, eksperymentowanie i iterację, aby stworzyć innowacyjne produkty i usługi.
Dla jakich zawodów przeznaczony jest Design Mindset Detector™? Do najczęstszych profesji, które korzystają z naszego narzędzia należą: Service Designer, UX Designer, CX Specialist czy Graphic Designer. Jednak zdecydowanie nie jest to zamknięta lista. Obszary i predyspozycje weryfikowane w ramach kwestionariusza są uniwersalne i przydatne w wielu branżach i organizacjach. Design Mindset umożliwia skuteczne rozwiązywanie problemów zarówno w życiu zawodowym, jak i codziennym.
Co to jest Service Design? Service Design to proces projektowania i organizowania usług, tak aby spełniały oczekiwania i potrzeby użytkowników. Skupia się na dostarczaniu wartości dla klientów poprzez ulepszanie interakcji, komunikacji i całego doświadczenia związanego z korzystaniem z usług.
Kiedy warto wybrać sam test predyspozycji, a kiedy test + sesję mentoringową? Kwestionariusz jest pełnym i samodzielnym narzędziem do badania predyspozycji. Raport, który otrzymasz po jego wypełnieniu zawiera zarówno informacje dotyczące obecnego stopnia rozwoju Twoich predyspozycji, jak i wskazówki do ich doskonalenia. Jednak z doświadczeń naszych klientów wiemy, że uzupełnienie tych informacji o sesję mentoringową z doświadczoną ekspertką pozwala na uzyskanie szerszego kontekstu i łatwiejsze zaplanowanie kolejnych kroków na Twojej ścieżce rozwoju.
Czym różni się Design Mindset Detector™ od testu Gallupa? Narzędzie CliftonStrengths (znane w Polsce jako test Gallupa) ma za zadanie zidentyfikować naturalne talenty. Test jest ogólny i nie jest ukierunkowany. Design Mindset Detector™ jest pierwszym narzędziem, które bada konkretne, wyselekcjonowane predyspozycje w kontekście Design Thinking. Jest zatem ukierunkowany na określenie sposobów myślenia i działania przydatnych w szeroko pojętym projektowaniu.
Nie jestem (jeszcze) designerem. Czy test jest dla mnie? Design Mindset Detector™ jest bardzo przydatnym narzędziem, jeśli zamierzasz zmienić branżę lub stawiasz swoje pierwsze kroki w karierze designera, zarówno w kontekście projektowania produktów, jak i projektowania usług, czy pracy w obszarze UX Design i Customer Experience. Raport z testu pomoże Ci zidentyfikować mocne strony oraz obszary do rozwoju. To nieocenione wsparcie w wyborze nowej pracy, a także zaplanowaniu ścieżki rozwoju.
Czy można zawyżyć wyniki w teście? Test jest oparty na samoocenie w badanych zakresach. Możesz nadmiernie optymistycznie lub pesymistycznie ocenić swoje predyspozycje. Na sposób udzielania odpowiedzi mają wpływ różne – niezależne od testu – czynniki, np. ostatnie wydarzenia w życiu/pracy, aktualny nastrój, ogólny poziom samooceny. Test zawiera mechanizm weryfikujący wyniki osób ze zbyt wysoką skłonnością do pozytywnej autoprezentacji w postaci „Skali zniekształconego udzielania odpowiedzi”.
Dlaczego wiele pytań w teście się powtarza? Pytania mogą być podobne, jednak nie są identyczne. Podobne pytania służą sprawdzeniu spójności odpowiedzi.
Jak długo ważne są wyniki badania? Wyniki testu prezentują, w jaki sposób oceniasz siebie w momencie wypełniania kwestionariusza. Na to w jaki sposób korzystasz z Twoich predyspozycji wpływa wiele czynników: Twoje osobiste preferencje (niektóre predyspozycje mogą być dla Ciebie bardziej lub mniej naturalne) jak i Twoje otoczenie zawodowe (Twoja firma / organizacja może wspierać lub nie określone sposoby myślenia i działania). Wykonanie testu ponownie pomoże Ci ocenić zmianę Twojej sytuacji.
Czy mogę wypełnić test ponownie? Tak. Design Mindset możesz rozwijać. Pomóc Ci rekomendacje zawarte w raporcie.
W jakiej sytuacji i po jakim czasie warto powtórzyć test? Najlepiej odczekać około roku, jeżeli rozwijasz się w kontekście projektowania, albo zmieniasz pracę. Warto test powtórzyć po około 12 miesiącach rozwoju lub około 6 miesięcy po zmianie pracy.